Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ból stawów – częsta dolegliwość

0

Ból stawów to nasz częsty, codzienny towarzysz  - zwłaszcza u osób starszych  oraz bardzo aktywnych bóle stawów mogą być silne i szczególnie dokuczliwe. Poniżej podamy kilka sposobów, które mogą okazać się pomocne w zwalczaniu tej dolegliwości:

Masaż, akupunktura i akupresura – w walce z bólem stawów

Znane od wieków zabiegi fizjoterapeutyczne mają swoje terapeutyczne zastosowanie również w poruszanych przez nas dolegliwościach związanych ze stawami. Rytmicznie uciskając w odpowiedni sposób tkanki naszego ciała możemy uzyskać efekt leczniczy, przygotować mięśnie do zwiększonego wysiłku lub relaksu. Również w przypadku łagodzenia bólu i sztywności stawów, związanej również z ich zapaleniem, masaż może okazać się dobrym rozwiązaniem. Masaż i jego pochodne mogą zmniejszać poziom hormonów stresu, łagodzić stany depresyjne, łagodzić bóle mięśni. Te zabiegi fizjoterapeutyczne przyczyniają się także do wzmożonej produkcji, przez organizm ludzki, naturalnych endorfin, poprawy snu i odporności. Ważne jest aby zarówno masaż, akupunktura jak i akupresura, były wykonywane przez doświadczonego specjalistę, który posiada również wiedzę w zakresie chorób stawów.

Trepadone - zapoznaj się z mechanizmem działania >>

Dieta – odpowiednie żywienie może zmniejszyć stany zapalne stawów

Jesteś tym co jesz – to powszechnie znane powiedzenie doskonale oddaje znaczenie zbilansowanej diety w naszym codziennym życiu. Dla osób borykającymi się z chorobami stawów, przestrzeganie odpowiedniej diety również może okazać się zbawienne. Przy bólach stawowych zaleca się aby spożywać produkty o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych, jeść dużo owoców i warzyw. Również produkty zbożowe powinny znaleźć się w menu osoby cierpiącej z powodu bólu stawów. Pewne pokarmy, w indywidualnych przypadkach, mogą wpływać na pogorszenie dolegliwości bólowych – nie ma jednak jednoznacznych badań na ten temat, warto więc obserwować swój organizm i jego reakcje.

Zioła i suplementy a ból stawów

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju naturalnych środków, które mogą  przyczynić się do poprawy kondycji osób z zapaleniem i bólem stawów. Ważne jest aby decydując się na taką terapię wspomagającą zwracać dokładną uwagę na źródło pochodzenia danych suplementów. Warto zwrócić uwagę na to gdzie dany preparat został wyprodukowany, przez jaką firmę, przy zachowaniu jakich standardów jakości. W sklepie Sanuvital znajdą Państwo tylko starannie wyselekcjonowane, opatentowane przez amerykańską firmę preparaty, które przeszły rygorystyczne badania jakości i skuteczności.

Trepadone - do postępowania dietetycznego w przypadku procesów metabolicznych powiązanych z dolegliwościami bólowymi i stanami zapalnymi związanymi ze schorzeniami stawów >> 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl